وزارت امور اقتصاد و دارایی
پايگاه اطلاع رساني اصل 44
صفحه خانه
تماس با ما
English


تدوین برنامه راهبردی وزارت اقتصاد با 7 اولویت

وزیر اقتصاد با اعلام تدوین برنامه راهبردی وزارتخانه متبوعش در 7 اولویت گفت: در شرایط فعلی، برای افزایش درآمدهای مالیاتی فشار زیادی به صاحبان بنگاه های بخش خصوصی وارد نشود.
بيشتر
1393/6/31 دوشنبهورود یک ابزار مالی جدید به بازار سرمایه: تصویب اوراق گواهی ظرفیت در شورای بورس / نخستین تأمین سرمایه تخصصی مسکن، در راه بازار سرمایه


1393/6/31 دوشنبهجزئیات واگذاری 3 شرکت دولتی منتشر شد

سازمان خصوصی سازی در راستای اجرای ماده 23 قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه و اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی، اطلاعات سهام و حقوق کنترلی و مدیریتی سه بنگاه واگذار شده پایانه ها و مخازن پتروشیمی، معادن ذغال سنگ کرمان و دخانیات ایران را منتشر کرد.

1393/6/30 يكشنبهنایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس : تهیه پیش نویس لایحه دولت برای آزادسازی سهام عدالت

دکتر محمدرضا پورابراهیمی با بیان مطلب فوق گفت: سهام عدالت که در اختیار حدود 43 میلیون نفر قرار گرفته، در اولویت آزادسازی است و تلاش می کنیم این هدف تا پایان سال محقق شود.

1393/6/29 شنبهخرید و فروش سهام عدالت از راه صندوق های ETF

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با حمایت از تدابیر وزارت اقتصاد برای آزاد سازی معاملات سهام عدالت گفت: مدیریت خرید و فروش سهام عدالت از راه صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) به شفافیت در معاملات سهام عدالت منتهی می شود.

1393/6/29 شنبهرئیس سازمان خصوصی سازی :کلیات برگه‌های سهام عدالت معتبرند

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: کلیات برگه‌های سهام عدالت معتبر هستند، اما ارزش سهم آن مشخص نیست.

1393/6/29 شنبهبلوک عمران و مسکن سازان ایران در فرابورس به مزایده می رود

سازمان خصوصی سازی 20.82 درصد سهام شرکت عمران و مسکن سازان ایران را به قیمت پایه هر سهم 19 هزار و 33 ریال دوشنبه 31 شهریور در فرابورس عرضه می کند.

1393/6/29 شنبهدکتر طیب نیا (وزیر اموراقتصادی ودارایی):سهام عدالت به زودی آزادسازی می‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به تشکیل یک کارگروه ویژه در وزارت اقتصاد گفت: تلاش می‌کنیم هرچه سریعتر مقدمات آزادسازی سهام عدالت را فراهم کنیم تا مردم از منافع این طرح بهره‌مند شود.

1393/6/24 دوشنبهسهام عدالت در مرحله تبدیل به لایحه

معاون وزیر اقتصاد گفت: پیش‌نویس لایحه سهام عدالت در وزارت اقتصاد نهایی شده و در دولت به لایحه تبدیل خواهد شد.

1393/6/24 دوشنبهبلوک ۹۹.۹۹ درصدی سنگ آهن شرق ایران امروز عرضه می‌شود

۹۹.۹۹ درصد از سهام شرکت سنگ آهن شرق ایران به قیمت پایه هر سهم ۷۱ هزار و ۸۴۸ ریال امروز در فرابورس عرضه می‌شود.

1393/6/24 دوشنبهجلسه هیئت عالی واگذاری با حضور 2 وزیر برگزار شد

جلسه هیئت عالی واگذاری با حضور وزرای اقتصاد و دادگستری برگزار و در مورد قیمت و شرایط واگذاری شرکت‌های حوزه وزارت نیرو، نفت و صنعت و معدن و تجارت بحث و بررسی شد.

1393/6/24 دوشنبهفولادگر (نماینده مجلس شورای اسلامی): دولت برای معاملاتی شدن سهام عدالت لایحه اصلاح قانون اصل 44 را ارایه کند

رییس کمیسیون ویژه اقتصادی رسیدگی به لایحه رفع موانع تولید با اعلام خبر بررسی تعیین تکلیف نهایی 80 هزار میلیارد تومان بدهی دولت به بانک مرکزی و 48 هزار میلیارد تومان بدهی دولت به بخش غیر دولتی در هفته آتی،‌ گفت: برای آزاد سازی سهام عدالت دولت باید لایحه اصلاح قانون اجرای سیاست‌های اصل 44 را ارایه کند.

1393/6/23 يكشنبهابهام در اتمام واگذاری‌ها تا پایان 93

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلام اینکه نمی‌خواهیم با واگذاری سریع و بدون برنامه شرکت‌های توزیع آب، برق و گاز طعم تلخی از واگذاری‌ها در ذائقه مردم در سال پایانی خصوصی‌سازی باقی بماند، گفت: اگر تا پایان سال کار واگذاری‌ها به اتمام نرسد، کار را تمدید می‌کنیم.

1393/6/23 يكشنبهعرضه 92 میلیارد ریال سهم دولتی در هفته پایانی شهریور

سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: 99.99 درصد از سهام شرکت سنگ آهن شرق ایران به قیمت پایه هر سهم 71 هزار و 848 ریال در آخرین هفته شهریور ماه جاری در بازار فرابورس عرضه می شود.

1393/6/22 شنبهمعاون اول رئیس‌جمهور؛ مهمترین سیاست دولت خصوصی‌سازی واقعی است

اقتصاد ایران دو چالش مهم قبل از انقلاب اسلامی داشته که یکی وابستگی شدید به نفت و دولتی بودن اقتصاد بوده است. بعد از انقلاب نیز وابستگی به نفت استمرار یافت و دولتی بودن آن نیز به دلایل شرایط زمان و جنگ دولتی‌تر شد.

1393/6/22 شنبهدکتر طیب نیا (وزیر اقتصاد و دارایی): واگذاری‌ها در دولت یازدهم رقابتی بوده است

اولویت وزارت اقتصاد و دارایی تقویت توان تولید و ثروت‌آفرینی است. با افزایش تولید و اتکا به ظرفیت‌های داخلی آسیب پذیری اقتصاد کشور نسبت به تکانه‌های خارجی کاهش پیدا می‌کند/ به دلیل نداشتن اطلاعات کافی اخذ مالیات از مردم کورکورانه صورت می‌گیرد.

بيشتر
گزارشات و مقالات

 

 

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (MefaGuest)


Powered By Sigma ITID.