چهارشنبه 29 اسفند 1397   10:35:30
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/3/22 سه‌شنبهبا حضور معاون حقوقی و امور مجلس این وزارتخانه برگزار شد؛
اختتامیه دومین دوره مسابقات قرآن کریم مرکز مقاومت بسیج وزارت اقتصاد
اختتامیه دومین دوره مسابقات قرآن کریم مرکز مقاومت بسیج وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور معاون حقوقی و امور مجلس وزارت اقتصاد و با شرکت قاریان و حافظان ممتاز و برتر کشور در محل سالن مدرس این وزارتخانه برگزار شد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، اسماعیل جلیلی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت اقتصاد طی سخنانی در این مراسم گفت: نگاه به معونیت در حوزه این وزارتخانه باعث ترویج و تشویق کارکنان به بهره گیری از قرآن کریم به عنوان ظرفیتی عظیم و جهت دهنده که راهنمای بشریت است، می باشد.
 

وی اظهار داشت: گاهی برداشت می شود که هدف از برگزاری این مسابقات صرفا یک نوع رقابت در رشته های حفظ، قرائت یا تلاوت است اما همانگونه که در این کتاب آسمانی نیز نسبت به سبقت در انجام امور خیر تاکید شده است، برگزاری اینگونه مسابقات مصداق کلام خدا و کار خیر است.
 

جلیلی با بیان اینکه امروز جامعه به شدت به معونیت نیازمند است تصریح کرد: بی تردید ترویج آموزه ها، تعالیم و ارزشهای قرآنی در جامعه و سازمانها بسیار اثرگذار خواهد بود.
 

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت اقتصاد افزود: این اثرگذاری نشان می دهد فعالیت های قرآنی در جامعه اسلامی باید بعنوان یک ضرورت پیگیری شود.
 

جلیلی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت قرآن گفت: خیر، سعادت، توسعه کشور و هرچیزی که بشریت به آن نیاز دارد، در قرآن وجود دارد.
 

وی تاکید کرد: ضرورت توجه به قرآن در زندگی باید بطور جدی توسط کسانیکه در حوزه فرهنگ کار می کنند، مورد پیگیری قرار گیرد.
 

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت اقتصاد با اشاره به وجود یک چرخه فاسد دروغ، کم کاری و سوء استفاده از جایگاه و مقام در جامعه و یک چرخه سالم که بر پایه تلاش برای رشد و تعالی جامعه و در جهت خدمت به نظام جمهوری اسلامی است، گفت: کسانیکه در حوزه قرآن و بر محور قرآن حرکت می کنند قطعا در چرخه سالم هستند.
 

وی در پایان ضمن ابلاغ پیام تقدیر وزیر اقتصاد از فعالیت های قرآنی در وزارت متبوع گفت: نگاه مثبت دکتر کرباسیان به فرهنگ و تقویت آن نشان می دهد که فعالیت های فرهنگی در وزارت اقتصاد حمایت و پشتیبانی می شود.

در پایان این مراسم به 18 نفر از برگزیدگان رتبه های اول تا سوم در شش رشته حفظ یک جزء، سه جزء، پنج جزء، اذان، ترتیل و قرائت جوایزی اهداء شد.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir