شنبه 30 تير 1397   16:04:41
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/6/9 پنجشنبه وزیر اقتصاد:
انتظار داریم مصوبات اخیر شورای پول و اعتبار به تقویت تولید کمک کند
دکتر کرباسیان در آئین بهره برداری از 8 پروژه شرکت برق منطقه اصفهان با اعتباری بالغ بر 530 میلیارد ریال باور به اقتصاد مقاومتی را پیش شرط رسیدن به رشد اقتصادی مورد انتظار پیش بینی شده در برنامه توسعه کشور برشمردند و از اراده دولت دوازدهم بر تغییر معادلات بانکی به نفع تولید خبر دادند.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی(شادا) وزیر امور اقتصادی و دارایی در آیین آغاز بهره برداری از ۸ پروژه بزرگ حوزه برق استان اصفهان به مناسبت هفته دولت گفت: تولید و اشتغال موضوعی محوری برای دولت است که بخشی از پیش نیازهای آن مانند تامین مالی، از وظایف محوری وزارت اقتصاد است.

 وی با اشاره به نقش محوری بانک ها در موضوع تامین مالی داخلی اضافه کرد: در دولت یازدهم بخشی از بدهی های دولت به بانک ها پرداخت شد ولی بانک ها هنوز مطالبات معوق زیادی از بخش خصوصی و دولت دارند که باید فکری برای آن شود.

وزیر اقتصاد ادامه داد: به دنبال مصوبات اخیر شورای پول و اعتبار بخشنامه 8 ماده ای بانک مرکزی از روز شنبه اجرایی می شود که مهمترین بخش آن کاهش سود سپرده های بانکی است و امیدواریم این اقدام به تولید کمک نماید.

کرباسیان افزود: در دولت یازدهم خصوصی سازی و واگذاری بنگاه های دولتی به عنوان رد دیون متوقف شد و هدف اصلی خصوصی سازی یعنی توانمند نمودن بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: در زمینه سرمایه گذاری خارجی پس از برجام اتفاقات خوبی رخ داده است. که در این خصوص اصفهان توان بالقوه بالایی دارد .

 وزیر اقتصاد در ادامه افزود: هر چند اکنون دو پروژه خصوصی در اصفهان با موضوع نیروگاه خورشیدی با مشارکت سرمایه گذار خارجی در دست اقدام است ولی ظرفیت این استان در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی بسیار بیشتر از این است.

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir