جمعه 23 آذر 1397   23:07:54
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/11/27 جمعهوزیر اقتصاد خبر داد:
فردا ۱۵ سند تفاهم و همکاری در زمینه های اقتصادی، فرهنگی و محیط زیست با طرف هندی امضاء می شود
مسعود کرباسیان، وزیر اقتصاد در تشریح دستاوردهای سفر رئیس جمهوری و هیئت بلند پایه سیاسی و اقتصادی همراه ایشان به هند گفت: برنامه های سفر امروز (جمعه) بیشتر جنبه فرهنگی داشت و با ایرانیان مقیم حیدرآباد، مردم، علما و دانشمندان حیدرآبادی دیدار داشتیم. در زمینه اقتصادی نیز فردا سند همکاری هایی به امضا خواهد رسید.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی(شادا)، وزیر اقتصاد در خصوص سفر رییس جمهور کشورمان به هند با بیان موضوع بالا گفت: از چند ماه گذشته مذاکراتی در این زمینه داشته ایم و تفاهمات و یادداشت تفاهمات و نامه هایی در این زمینه نهایی شده است و فردا به امضا خواهد رسید.

15 سند همکاری در بخش های مختلف میان ایران و هند فردا در دهلی نو به امضا  خواهد رسید. این سندها در زمینه اقتصادی، فرهنگی، کشاورزی، محیط زیست، راه و راه آهن و حوزه های دیگر موردعلاقه دو کشور است.  

یکی از مهمترین سندهای همکاری که فردا میان مقامات دو کشور امضاء خواهد شد درباره بند چابهار و بحث ترانزیت از بندر است که می تواند هند را به آسیای مرکزی متصل کند. 

هند یکی از بزرگترین واردکنندگان نفت و محصولات پتروشیمی از ایران است و صادرات به این کشور نیز به خوبی ادامه دارد و در حال حاضر مشکلی در زمینه بانکی و مالی با این کشور نداریم. 

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir