پنجشنبه 27 دي 1397   11:43:56
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/1/4 شنبه
نوروز فرصت طلایی برای توجه به صنعت فرهنگ
چند روز ابتدای نوروز سعی کردم ویژه نامه‌های نوروزی مطبوعات را مطالعه کنم. البته که مثل همیشه صفحات اقتصادی بیش از دیگر بخش‌ها برایم قابل توجه بود.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) دکتر کرباسیان در ادامه یادداشت خود عنوان داشت؛ خوشبختانه مطبوعات سعي كردند، محتواي فكري مناسبي براي عيد مردم بسازند. به همه آنها بايد خسته نباشيد گفت كه با مشكلات مالي و غيرمالي به اين اندازه فعال هستند و سنت انتشار ویژه نامه نوروزی را ادامه می‌دهند.

امسال در قیاس با سه سال گذشته نشریات کمتر به دنبال مصاحبه و مقالات کلان و گاهی انتزاعی بودند و بیش از دوره‌های دیگر گزارش نویسی و تحلیل آماری مورد توجه بود. صفحات اقتصادی ویژه نامه‌های نوروزی را می توان برآیندی از تحلیل عمومی نسبت به اقتصاد یکسال گذشته دانست. خوشبختانه تحلیلگران براین موضوع تاکید داشتند که رشد اقتصادی، ثبات نرخ تورم تک رقمی و از همه مهمتر بهبود ارتباط با جهان به جهت جذب سرمایه‌های خارجی از جمله اقدامات موفق دولت بوده است.

با این حال در بیشتر ویژه نامه‌ها به چالش‌هایی اشاره بود که اقتصاد ایران از آن رنج می برد و شاید در خلاصه ترین شیوه بیان باید گفت بهبود فضای کسب وکار و حمایت از صنعت و تولید داخلی مهمترین خواسته به شمار می‌آمد. البته موضوع بحران آب هم از چشم کسی دورنمانده بود.

برای دیدن ادامه یادداشت اینجا را کلیک نمایید. 


 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir