شنبه 30 تير 1397   16:02:28
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/6/20 دوشنبهتاکید معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد:
حفظ کرامت انسانی کارکنان و لزوم تمرکز بر پیشگیری از تخلف
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت امور اقتصادی و دارایی بر لزوم پیشگیری از تخلف و حفظ حرمت و کرامت انسانی افراد در فرآیند رسیدگی به تخلفات و ارزیابی عملکرد کارکنان تاکید کرد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، محمد شرفشاهی طی سخنانی در مراسم تودیع "مصطفی خسروی" و معارفه "الله محمد آقایی" به عنوان مشاور وزیر و مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارتخانه، با اشاره به تاکید همیشگی مقام عالی وزارت بر رعایت حرمت و کرامت افراد در امر رسیدگی به پرونده های تخلفات و ارزیابی عملکرد کارکنان، این اصل مهم را، سرلوحه کاری این دفتر در انجام تکالیف قانونی، عنوان کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: پیش از این، گاها شاهد بودیم، نظام اداری به سمتی میرفت که برخی شاخص ها در ارزیابی به صورت واقعی بیان نمیشد و این امری بود که من در بدو تصدی پست معاونت به شدت با آن مخالفت کردم، زیرا ما معتقدیم، کسب رتبه، چندان اهمیت ندارد و مهم این است که میزان توانمندی و رشد یا کاهش شاخص ها به طور مستمر مورد ارزیابی قرار گیرد.

شرفشاهی افزود: بر این اساس، شاخص های مبتنی بر همین اصل در سطح وزارتخانه مبنا قرار گرفتند و همکاران تلاش زیادی به کار بستند که خوشبختانه منجر به کسب رتبه های چشمگیر در جشنواره شهید رجایی هم شد و این وسواس و تمرکز فکری و عملی ما به بار نشست.

وی با بیان اینکه با توجه به موفقیت بزرگ فعلی وزارت اقتصاد در جشنواره شهید رجایی، تداوم این رویه، کار آسانی نیست، تصریح کرد: البته با درایت و قریحه مدیریتی خوبی که از جناب آقایی سراغ دارم، مطمئن هستم تکرار این موفقیت ها به هیچ وجه دور از دسترس نخواهد بود.

 معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت امور اقتصادی و دارایی خطاب به آقایی گفت: امیدوارم با توجه به برنامه ها و طرح های ارائه شده و در دست تهیه از سوی شما که قطعا متاثر از اسناد بالادستی نظام و مجموعه وزارتخانه خواهد بود، وظایف و تکالیف مربوط به حوزه تصدی خود را به بهترین نحو پیش ببرید.

وی تصریح کرد: توقع ما این است که مجموعه مدیران خانواده بزرگ وزارت اقتصاد بتوانند از شرایطی که به مرور و سختی، طی چهار سال گذشته مهیا شده، ضمن تداوم وضعیت فعلی که مورد تاکید جدی و انتظار دکتر کرباسیان نیز هست، با حفظ کرامت انسانی کارکنان، به رسیدگی و از همه مهم تر، پیشگیری از وقوع تخلفات احتمالی بپردازند.

این گزارش حاکی است، "الله محمد آقایی" مدیر جدید دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارتخانه نیز طی سخنانی در ادامه جلسه، در تشریح برنامه های خود برای اداره این دفتر، از تدوین یک برنامه مدون و علمی در این ارتباط طی حداکثر سه ماه آینده خبر داد.

همچنین مصطفی خسروی مدیر سابق دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات نیز طی سخنانی در این جلسه، به تشریح گزارش عملکرد خود طی سه سال و نیم تصدی این سمت پرداخت.

 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir