جمعه 23 آذر 1397   22:09:48
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/12/9 چهارشنبه
ایران و ارمنستان چهار سند همکاری اقتصادی امضا کردند
جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان در آیین اختتامیه «پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری ایران و ارمنستان» چهار سند همکاری در زمینه های کمیسیون اقتصادی مشترک، گمرک و ورزش به امضا رساندند.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از گمرک، این اسناد شامل یک سند کمیسیون اقتصادی مشترک، 2سند در زمینه همکاری های گمرکی و یک سند در مورد ورزش بود. سند کمیسیون اقتصادی مشترک و همکاری در زمینه ورزش را وزیر نیرو و 2سند همکاری گمرکی را رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران امضا کرد.

 پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری ایران و ارمنستان صبح امروز با حضور وزیر نیرو ، رئیس کل گمرک ایران و مسئولان برخی دستگاههای اجرایی در ایروان پایتخت ارمنستان آغاز به کار کرد.

در پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری ایران و ارمنستان، «آشوت مانوکیان» وزیر زیرساخت‌های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان، حضور داشت و با ابراز خرسندی از حضور رئیس کل گمرک ایران در ایروان از توسعه همکاری های گمرکی و تلاش های دو جانبه در این خصوص استقبال کرد .

در این دوره موضوع هایی همچون تسریع در تکمیل خط سوم انتقال برق ایران و ارمنستان (به عنوان محور کریدور انرژی چهار جانبه شمال جنوب) بین ایران، ارمنستان، گرجستان و روسیه و ایجاد بستر تبادلات فصلی برق و انرژی 2کشور و منطقه بررسی شد.  بحث درباره حضور شرکت‌های ایرانی در پروژه‎های نیروگاهی ارمنستان و بررسی موضوع محیط زیست رودخانه ارس و توسعه تبادلات تجاری و حمل و نقل و گمرکی از دیگر محورهای برگزاری اجلاس پانزدهم بود.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir