يكشنبه 3 تير 1397   13:34:46
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/3/29 دوشنبه
مسئولان اقتصادی استان یزد راه های ورود به بازارهای کشور قطر را بررسی کردند
نشستی با هدف بررسی وضعیت و نیازهای بازار قطر و ظرفیت های استان یزد برای صادرات کالاها و محصولات تولیدی خود به این کشور با حضور مسئولان اقتصادی در اداره کل امور اقتصادی استان یزد برگزار شد.
در این نشست ضمن بررسی و معرفی نیازهای وارداتی قطر و زمینه های صادراتی استان یزد، راه های ورود به بازارهای آن بررسی شد.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد در این نشست لزوم توجه به فرصت های ایجاد شده برای صادرات کالا به قطر و گسترش روابط تجاری و اقتصادی با این کشور را یادآور شد و گفت: مواد خوراکی، مواد پروتئینی، محصولات لبنی، مرغ و تخم مرغ و برخی کالاهای دیگر از جمله نیازهای بازار این کشور است که ظرفیت های تولیدی آن در استان یزد هم وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، "علی نمازی" افزود: آنچه در امر صادرات کالا مهم است کیفیت و نحوه صادرات مطابق با ذائقه مردم آن کشور است که لازم است در این زمینه اقداماتی صورت گیرد.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، شرایط و روند ورود به بازارهای خارجی از جمله قطر را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: یزد، می تواند برخی نیازهای کشورهای منطقه از جمله قطر را تامین کند.

وی بر فراهم کردن ساز و کار انجام این کار تاکید کرد و اظهار داشت: برای رونق صادرات باید کشورهای هدف منطقه را مشخص کنیم و برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت برای صادرات کالاهای تولیدی استان یزد داشته باشیم.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان یزد اضافه کرد: باید تولید محصولات و کالاهای استان یزد سمت و سوی صادرات داشته باشد و بتواند نیازهای بازاری کشورهای مختلف من جمله کشورهای همسایه و حوزه خلیج فارس را تامین کند.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir