يكشنبه 3 تير 1397   13:35:57
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/3/29 دوشنبه
برگزاری دومین جلسه معاونت اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام
دومین جلسه معاونت اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام به ریاست علی سایه میری نماینده وزیر و مدیر کل و با حضور معاون و کارکنان این معاونت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان ایلام علی سایه میری در این نشست به نقش رشد اقتصادی در توسعه جوامع اشاره کرد و افزود: پژوهش های اقتصادی همواره در رشد و توسعه اقتصادی کشورها نقش خاصی دارند و از کارشناسان این معاونت انتظار می رود با انجام پژوهش ها و مطالعات اقتصادی و تهیه گزارشات تحلیلی اقتصادی، خروجی علمی مناسبی را در حوزه اقتصاد داشته باشند و جلسات هسته پژوهش نیز بصورت منظم در طول سال برگزار گردد.

علی آخی زاد معاون اقتصادی اداره کل نیز گزارشی از برنامه ها و عملکرد این معاونت از ابتدای سالجاری ارائه و از جمله فعالیت های این معاونت در سال گذشته به چاپ دو کتاب با عناوین " بودجه خانوار" و گزارش اقتصادی استان" ، تهیه 12 نمایار و 4 نماگر اقتصادی، تهیه 14 عنوان گزارش موردی از جمله گزارش بانکها و بیمه و ... اشاره نمود.

وی با تأکید بر انجام مطالعات پژوهشی در سالجاری بیان داشت: از دیگر اقدامات این معاونت در سال گذشته انجام دو طرح پژوهشی با عناوین کالبد شکافی سرمایه گذاری و وضعیت اشتغال استان و تأثیر مؤلفه های اقتصاد مقاومتی بر آن بوده است و از برنامه های این معاونت انجام پژوهش های اقتصادی بیشتر و هماهنگ با مسائل اقتصادی روز با همکاری افراد عضو کمیته نخبگان دانشگاهی است که پیشنهاد می شود این کمیته تقویت گردد و حمایت های لازم از افراد عضو این کمیته صورت گیرد.

معاون اقتصادی اداره کل ضمن بیان اهمیت آموزش های تخصصی در حوزه اقتصاد گفت: با توجه به پایین بودن ساعت دوره های آموزش تخصصی اقتصادی پیشنهاد می گردد که این دوره ها بصورت منطقه ای برگزار شوند و هر یک از استانهای عضو منطقه در برگزاری یک دوره آموزشی تخصصی همکاری کنند.

در ادامه این نشست شیروانی رئیس گروه سرمایه گذاری با ارائه گزارشی از عملکرد مرکز خدمات سرمایه گذاری و بیان مشکلات و موانع کاری مرکز خدمات، پیشنهاد تشکیل جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری با ریاست استاندار و رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری به منظور هماهنگی بیشتر بین دستگاه های اجرایی عضو مرکز را مطرح کرد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir