چهارشنبه 29 اسفند 1397   10:09:08
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/12/9 چهارشنبه
برگزاری نشست هم اندیشی اقتصادی استان چهار محال و بختیاری
نشست هم اندیشی اقتصادی استان چهارمحال و بختیاری با حضور اسماعیل جلیلی معاون امور حقوقی و مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی، استاندار و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، تشکل های بخش خصوصی در محل سالن شهید مردانی استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان چهارمحال و بختیاری، معاون امور حقوقی و مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی طی سخنانی در این نشست که با هدف هم اندیشی و ایجاد تعامل بین وزارت امور اقتصادی و دارایی و مجلس شورای اسلامی و برای بررسی مشکلات تشکل های بخش خصوصی برگزار شد، عنوان کرد: مراجعه معکوس و میدانی دولت به مناطق مختلف کشور گویای این است که دولت تنها بر نقطه‌ای از کشور تمرکز نکرده است و رسیدگی و کمک به توسعه استانها دارای اهمیت است

اسماعیل جلیلی اظهار داشت: متناسب نبودن برخی ضرایب مالیاتی با شرایط فعالان اقتصادی، ثبت نشدن فرآیند ارائه خدمات در زمان خرید و فروش و عدم شناسایی مشمولان پرداخت عوارض و مالیات،نشان دهنده این است که  برخی قوانین این حوزه  نیازمند اصلاح و بازنگری است.

 وی افزود: مجلس طرحی در دستور کار دارد که به موجب آن، منابع درآمدی حاصل از مالیات بر ارزش افزوده به منظورایجاد زیرساخت و توسعه در مناطق شهری و روستایی به نسبت جمعیت استان در اختیار مناطق قرار گیرد. 

معاون امور حقوقی و مجلس وزارت امور اقتصادی و دارائی جذب سرمایه گذاری را در گرو تثبیت بازار سرمایه در استان عنوان نمود و گفت: از آنجا که اعتبار طرح های بزرگ را نمی توان از طریق منابع بانکی تامین کرد، ساماندهی بازار سرمایه ضروری است
وی راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری، برگزاری جلسات مجمع نمایندگان استان با سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران  و ارائه گزارش های مستمر به نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی را خواستار شد.

بنا بر این گزارش، عبداللهی نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان چهارمحال و بختیاری نیز در ادامه، طی سخنانی، ضمن خوش آمد گویی به کلیه مدعوین، به معرفی استان و فرصتها و پتانسیلهای سرمایه گذاری آن پرداخت.

وی همچنین آمار و اطلاعات مربوط به شاخص های کلان اقتصادی استان و گزارش عملکرد دستگاههای اجرایی تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی استان را ارائه نمود.

در ادامه عبداللهی به فعال نمودن مرکز خدمات سرمایه گذاری به عنوان کانون مراجعه سرمایه گذاران از ابتدای سال جاری و برگزاری مستمر جلسات مرکز با حضور نمایندگان تام الاختیاردستگاههای اجرایی به منظور رسیدگی به درخواستها و شکایات متقاضیان و تسهیل در روند صدور مجوزهای سرمایه گذاری اشاره نموده و اظهار داشت: این اداره کل و سایر مدیران حوزه اقتصادی استان چهارمحال و بختیاری به منظور جذب     سرمایه گذاران، ارائه تسهیلات و مشوق های سرمایه گذاری به آنان را به طور جدی دنبال می کنند.

در ادامه این نشست نمایندگان تشکل های بخش خصوصی استان مسائل و مشکلات خود را پیرامون موانع و مشکلات سرمایه گذاری در استان در خصوص قوانین مالیاتی و بانکی مطرح نمودند.

پس از آن عباسی استاندار، ارائه مشوق های سرمایه گذاری شامل تخصیص زمین ارزان، پرداخت تسهیلات کم بهره و معافیتهای مالیاتی را در رونق سرمایه گذاری و اقتصادی چهارمحال و بختیاری موثر دانست.

در ادامه نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران استانی وزارت امور اقتصادی و دارایی نظرات، دیدگاه ها و پیشنهادات خود را در بخش های مختلف اقتصادی و سرمایه گذاری ارائه کردند


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir