چهارشنبه 29 اسفند 1397   10:56:39
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان خراسان ، دکتر میرشجاعیان در پنجمین همایش ملی توسعه پایدار با رویکرد محیط کسب وکار در مشهد با تشریح شاخص های کسب وکار مورد سنجش بانک جهانی بیان داشت: ارتقاء رتبه در شاخص های ورشکستگی وحمایت از سرمایه گذاران خرد منوط به اصلاح قانون تجارت است. وی با اشاره به اینکه در شاخص های جهانی مدام کشور در حال رصد است گفت: رتبه ایران در شاخص حمایت از سرمایه گذاران خرد 170 و در ورشکستگی وپرداخت دیون 160 می باشد.

میرشجاعیان افزود: در شاخص اخذ مجوزهای ساخت در سال 92 رتبه ایران 170 بود که با کار عملیاتی ، امروز به رتبه 25 جهانی در بین 190 کشور رسیده ایم.

معاون وزیر اقتصاد افزود: در شاخص اخذ اعتبار به معنای رابطه حقوقی بین فعال کسب وکار و ارائه دهنده تسهیلات ،در منطقه رتبه اول و در جهان رتبه 90 را داریم . دراین شاخص کار خوبی که  باید انجام شود راه اندازی سامانه ثبت وثایق است.

وی با اشاره به وضعیت تجارت فرامرزی بیان داشت: انتظار وزارت اقتصاد از راهاندازی پنجره واحد تجارت فرامرزی این است که بسیاری از مشکلات برطرف شود، ولی ضعف در زیر ساخت های IT   سرعت افزایش بهره وری در این حوزه را کاهش داده استولی علی رغم این مشکلات راه اندازی این سامانه موجب کاهش فساد،افزایش کنترل ها و رضایت نسبی بخش خصوصی شده است.

معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد برگزاری همایش هایی با رویکرد بهبود محیط کسب و کار را موجب شناسایی مسائل و مشکلات بخش خصوصی دانست و گفت: اتاق بازرگانی با برگزاری این همایش ها می تواند مفاهیم این حوزه را بصورت شفاف ارائه داده و با صدای واحد مسائل و مشکلات را به دولت ارائه نماید.

شایان ذکر است این همایش به مدت دو روز از 9 الی 11 اسفند با رویکرد بهبود وضعیت ایران در نماگرهای تجارت فرا مرزی، حمایت از سرمایه گذاران خرد، ورشکستگی و پرداخت دیون، شروع کسب و کار و اخذ اعتبارات کسب و کار بانک جهانی با حضور معاون اقتصادی وزیر اقتصادی و دارایی، رئیس اتاق بازرگانی ایران، مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی، اساتید دانشگاه و جمعی از فعالان اقتصادی توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان خراسان رضوی برگزار می شود.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir