چهارشنبه 29 اسفند 1397   11:05:17
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/12/9 چهارشنبه
برگزاری نشست تعاملی مدیرکل اقتصادی و ذیحسابان دستگاههای اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با مسئولان صداوسیمای مرکز یاسوج
نشست تعاملی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و ذیحسابان دستگاههای اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با مسئولان صداوسیمای مرکز یاسوج در رابطه با موضوع جذب 1 درصد اعتبارات هزینه ای دستگاهها توسط صدا و سیما در محل سالن جلسات مرکز صدا و سیمای یاسوج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد، نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی استان در این نشست با اشاره به نقش موثررسانه ی ملی در توسعه ی کشور و استان گفت: امروزه نقش رسانه ها صرفا یک کار خبررسانی وگزارش نویسی نیست بلکه با معرفی ظرفیت ها و پتانسیل ها وتوانائیها نقش پررنگی درتوسعه همه جانبه ایفا میکند.
 

ابراهیم کشاورز افزود : صداو سیمای مرکز قطعا به دلیل حجم برنامه ها و گستره ی فعالیت ها و حجم اخبار و رویدادهای استانها  نمیتواند بسیاری از امور را پوشش دهد و دراین میان صدا وسیمای مرکز استان فرصت و توانایی بیشتری برای انعکاس امورات جزئی استان دارد و درحالی که ما از طرف رسانه های بیگانه در معرض تهاجم فرهنگی هستیم تقویت وحمایت صداو سیمای ملی میتواند ما را در تحقق بسیاری از اهداف در چارچوب حفظ نظام و ارزش های اسلامی ایرانی و توسعه ی همه جانبه یاری دهد.
 

کشاورز اظهار داشت: براساس مواد بند "چ" ماده 37 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور دستگاههای اجرایی مکلفند یک درصد اعتبارات هزینه ای خود به استثناء فصول1،4 و 6 را  با انعقاد قرارداد  با صدا و سیما در راستای برنامه سازی و پوشش اخبار و فعالیت ها هزینه نمایند و در همین راستا  از ذیحسابان دستگاههای اجرایی انتظار میرود براساس قانون و باپیگیری و همراهی دستگاههای اجرایی نسبت به انعقاد قرارداد با صدا وسیما درخصوص جذب اعتبارات یک درصد هزینه ای دستگاهها اقدام نمایند تا در راستای حمایت از صداو سیمای بومی استان هزینه گردد.
 

کشاورز بیان داشت : دیدگاه و تصمیم ما براین است که ان شاء الله این اتفاق بیفتد و دستگاهها میتوانند علاوه بر این یک درصد، از اعتبارات عمرانی و جاری خویش حسب اختیار برای پوشش برنامه ای خود هزینه نمایند.
 

 مدیرکل صدا وسیمای استان دراین نشست گفت :50 درصد بودجه صدا وسیما از طریق تولید برنامه های مشارکتی و انعقاد قرارداد  با دستگاههای اجرایی و شرکت ها و بخش خصوصی محقق میشود که دراین راستا از طریق ظرفیت قانونی جذب یک درصد اعتبارات هزینه ای دستگاهها در صدد هستیم که بتوانیم ضمن توسعه و تجهیز زیرساخت ها، فعالیت های نظام و دولت را به بهترین شکل ممکن منعکس کنیم. یوسف افشارنیا افزود: دراین راستا نیازمند وهمراهی ذیحسابان ودستگاههای اجرایی استان برای وصول درصد مشخص شده هستیم و این تعامل دوسویه بین صدا وسیما ودستگاههای اجرایی قطعا ما را در تحقق اهداف توسعه ای استان یاری خواهد داد.
 

معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان نیز دراین نشست گفت: شبکه های استانی دنا با برنامه های خوب و اثرگذار خود نقش مهم و اثر گذاری درمعرفی ظرفیت ها و پتانسیل های استان دارد و حمایت از برنامه سازان این رسانه میتواند استان را در رسیدن به توسعه ی همه جانبه یاری نماید.
 

غضنفرآرام افزود: براساس قانون دستگاههای اجرایی ملزم به پرداخت یک درصد اعتبارات هزینه ای خود برای برنامه سازی ، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به صدا و سیمای استان هستند و این انتظار هست که انشاء الله با همکاری و همراهی ذیحسابان و دستگاههای اجرایی این مهم محقق شود تا ضمن تقویت صدا و سیمای استان، خدمات نظام ودولت بهتر و موثرتر منعکس گردد.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir