چهارشنبه 29 اسفند 1397   11:11:47
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/12/22 سه‌شنبه
استان خراسان رضوی: تلاش حداكثري دستگاههاي اجرايي استان براي بهره برداري از ظرفيت فاينانس
دکتر سید مهدی رمضانی درجریان تفاهم‌نامه همکاری مشترک شهرداری مشهد با سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران با تاکید بر تلاش حداكثري دستگاههای اجرایی استان در جذب فاینانس های خارجی گفت :شهرداري و قطار شهری مشهد در جذب این فاینانس ها فعالیت خوبی داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی وی افزود: در کل کشور مبلغ قابل توجهي بصورت تفاهم نامه استفاده از منابع فاينانس خارجي  مصوب شده که سهم بندی خاصی  برای استانها مشخص نشده  ودر یافت این منابع مالی به صورت جذبی بوده وهر استانی که پروزه بیشتری داشته باشد می تواند سهم بیشتری را جذب نماید.

نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان با اشاره به وضعیت سرمایه گذاری استان بیان داشت: در ٩ ماهه امسال، ۵٨٠ میلیون دلار سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در استان جلب شد که نسبت به مدت مشابه سال ٩۵ بیش از3.5 برابر شده است . كه اين رقم تا پايان سال افزايش نيز خواهد داشت.

دکتر رمضانی تمام این برنامه ها را موجب روان سازی وتسهیل فرایندها ونهایتا رشد اقتصادی استان دانست.

معاون اقتصادی شهرداری مشهد نیز در این مراسم گفت: در راستای تحقق اهداف برنامه ششم توسعه درراستای جذب منابع خارجی، تعامل با سرمایه‌گذاران، استفاده از تسهیلات مالی خارجی و ایجاد هماهنگی و استفاده از ظرفیت‌های سازمان سرمایه‌گذاری ایران، این تفاهم‌نامه منعقد شده است

رضا خواجه نائینی افزود: موضوعات مختلفی در قالب تفاهم‌نامه مشترک مورد بررسی قرار گرفته است، که با اجرایی شدن آن سال آینده شاهد افزایش سرمایه‌گذاری خارجی، جذب فاینانس، برگزاری رویدادهای بین‌المللی و برگزاری جلسات و دوره‌های آموزشی و... خواهیم بود.  .

قائم مقام سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی ایران هم در این مراسم با اشاره به  مفاد تفاهم‌نامه مدیریت شهری و سازمان سرمایه‌گذاری ایران گفت: این تفاهم‌نامه زمینه و بستر همکاری بین دو نهاد را فراهم می‌کند. سازمان سرمایه‌گذاری ایران در بخش‌های مختلف می‌تواند کمک‌های آموزشی، مذاکرات در حوزه خطوط مالی و سرمایه‌گذاری ارائه کند.      


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir