چهارشنبه 29 اسفند 1397   11:11:28
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/2/24 دوشنبه
برگزاری مراسم تکریم و معارفه مدیرکل اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد
مراسم تکریم و معارفه مدیران کل سابق و جدید امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مدیران و مسئولان کشوری و استانی در محل سالن اجتماعات اداره کل ارشاد استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد، ابراهیم کشاورز، مدیرکل سابق اقتصاد و دارایی کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم گفت: برنامه‌های راهبردی در حوزه وزارت اقتصاد و دارایی برای پویایی اقتصاد با برش‌های کشوری و استانی عملیاتی شده است.
 

وی با بیان اینکه توسعه و پیشرفت اقتصادی، راهبری و پیشرفت همه جانبه احصای مشکلات و رفع آنها را طلب می‌کند، افزود: بسیاری از مشکلات موجود کشور قابل حل است و بهره گیری از نیروی انسانی فعال به تحقق آن کمک می‌کند.
 

کشاورز اظهار کرد: ۱۴ سال در حوزه معاونت افتخار خدمت به مردم استان را داشتم و پیش از آن نیز در تهران مشغول به فعالیت بودم. تلاش شد در طول فعالیت‌ها هدفگذاری ها به نحو مطلوبی عملیاتی شود. مدیرکل سابق اقتصاد و دارایی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تحقق دولت الکترونیک، خاطرنشان کرد: ۵۳ سامانه نرم افزاری در این حوزه کاری فعالیت دارد که در راستای عملیاتی شدن دولت الکترونیک به کار گرفته شدند.
 

کشاورز تصریح کرد: همچنین شورای هماهنگی دستگاه‌های وابسته به وزارت اقتصاد و دارایی با تعامل و برنامه ریزی و ارائه راهکار، خروجی‌های مناسبی داشته است.
 

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان برای سرمایه گذاری، ادامه داد: با معرفی ظرفیت‌های استان، سرمایه گذاری‌های مناسب خارجی مانند پروژه سیمان مارگون عملیاتی شد.
 

مدیرکل سابق اقتصاد و دارایی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: همچنین ۱۳ فرصت سرمایه گذاری با ظرفیت بین المللی در استان شناسایی و معرفی شده است.
 

کشاورز خاطرنشان کرد: بیش از ۱۰۰ هیات سرمایه گذاری وارد استان شد و شناسایی ظرفیت‌ها و تهدیدات سرمایه گذاری در استان نیز عملیاتی شد.
 

وی اضافه کرد: در سالهای گذشته واگذاری سهام عدالت در استان نیز عملیاتی و ۵۵۳ هزار نفر از جمعیت استان از این ظرفیت بهره مند شدند.
 

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر امور استانهای وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز در این نشست گفت: منابع و ظرفیت های حوزه های مختلف اقتصادی از جمله نفت و گاز و پتروشیمی باید به نحو مطلوب تری در کشور توزیع شود.
 

اله محمد آقایی افزود: با توجه به شعار امسال حمایت از کالای ایرانی ، تولید کنندگان داخلی باید کالای با کیفیت و با قیمت مناسب تولید و به بازار مصرف عرضه کنند تا مردم به سمت استفاده کالاهای ایرانی تمایل پیدا کنند.

وی عنوان کرد: بر اساس این شعار باید کالاهای تولید داخل به لحاظ کیفیت قابل رقابت با نمونه های خارجی خود باشند.
 

وی گفت: تحقق رونق و توسعه اقتصادی کشور در گرو گسترش و جذب سرمایه گذاری خارجی است. مشاور وزیر و مدیرکل استان های وزارت امور اقتصاد و دارایی گفت : بازار ارز کشور در حال کنترل و مدیریت صحیح برای تعادل بخشی نرخ آن و برداشتن فشار اقتصادی از متقاضیان دریافت است.
 

آقایی در ادامه با اشاره به وجود ظرفیت های متعدد در کهگیلویه و بویراحمد، ابراز داشت: شناسایی این ظرفیت ها و معرفی هرچه بیشتر آن ها به سرمایه گذاران داخلی و خارجی سبب جذب روز افزون سرمایه گذاری در این استان شده و در رشد و توسعه استان موثر است.
 

آقایی خواستار تسهیل صدور مجوزهای لازم توسط متولیان امر و دستگاه های مختلف اجرایی کهگیلویه و بویراحمد برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی شد.

معاون سیاسی، اجتماعی وامنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز طی سخنانی در این مراسم گفت: تغییر و تحول مدیران دستگاه های اجرایی در راستای ایجاد روحیه جدید و تحرک بیشتر برای خدمتگزاری است.
 

محمدکاظم نظری افزود: در حوزه سرمایه گذاری در این استان ضعف اساسی وجود دارد که مهمترین راهبرد برای رفع این چالش ها و مشکلات در وهله نخست ایجاد وحدت و هم افزایی بیشتر دستگاه های متولی امر سرمایه گذاری است و انتظار هست که اداره کل امور اقتصادی و دارایی به عنوان یک دستگاه مهم و تاثیرگذار در این میان به وظایف و مسئولیتهای خود به بهترین شکل ممکن عمل نماید.

مدیر کل جدید امور اقتصادی و دارایی استان نیز در این مراسم با بیان برخی از مهم ترین محور های بر نامه کاری خود  به عنوان مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان، گفت: تلاش در راستای مقوله ثروت آفرینی و توسعه عدالت اجتماعی، تلاش برای جذب سرمایه گذار خارجی با کمک سایر دستگاههای اجرایی از جمله استانداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، پاسخگویی و مسئولیت پذیری، جذب اعتبارات استان، رایزنی با موسسات سرمایه گذار از جمله بنیاد برکت، بنیاد علوی و موسسه اعتباری کوثر، بیمه ها و بانکها به عنوان بازوان اقتصادی کشور، و همه ی بنگاههای اقتصادی در راستای توسعه و تقویت اقتصاد استان ، شفافیت مالی ، انضباط مالی ، نظارت بر اجرای بودجه به کمک ذیحسابان به عنوان افسران مالی ، تلاش در جهت رونق کسب و کار و کاهش نرخ بیکاری با کمک  و همکاری نهاد های ذیربط از جمله مهمترین اهداف و برنامه های کاری بنده به عنوان مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان است.
 

غضنفر آرام، خزانه دارای الکترونیک را از جمله سیاست های راهبردی وزارتخانه ی متبوع ذکر کرد و ابراز داشت: با اجرای این برنامه ی نوین و کاربردی، دستگاههای اجرایی در سطح استانی و ملی و بخش های مختلف مالی در سطح کشور از طریق خزانه داری کل متصل می شوند.
 

مدیر کل جدید امور اقتصادی و دارایی استان افزود: هوشمند سازی و انضباط مالی از جمله اهداف اجرای طرح خزانه داری الکترونیک است که با اجرای آن تحول اساسی در ساختار خزانه دای ایجاد خواهد شد.
 

وی بیان داشت: بر اساس سند راهبردی وزارت اقتصاد و دارایی و براساس ارتقای شاخص هایی از قبیل افزایش سلامت مالی و افزایش توان مالی، اداره کل اقتصاد و دارایی و خزانه معین استان به کمک ذیحسابان و همدلی و همراهی مجموعه دستگاههای وابسته ،رتبه ی دهم را در کشور کسب کرد و این درحالی است که سابقا ما در رتبه های آخر کشور قرار داشتیم.
 

در پایان این مراسم از زحمات 9 ساله ابراهیم کشاورز تقدیر و با جکم دکتر مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، غضنفر آرام به عنوان مدیرکل امور اقتصادی و دارایی منصوب شد.
 

شایان ذکر است، غضنفر آرام پیش از این به عنوان معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان فعالیت داشت.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir