چهارشنبه 29 اسفند 1397   10:14:17
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/2/25 سه‌شنبه
معاونت نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان خوزستان: پیش بینی افزایش یک هزار و 270 میلیارد تومان افزایش اعتبار در استان
اولین نشست ذیحسابان و مدیران مالی دستگاه های اجرایی و شرکت های دولتی با موضوع بررسی قانون بودجه سال 97 و مانده مصرف نشده اعتبارات هزینه ای سال1396، دوشنبه 20 فروردین، در اداره کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان، معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان، گزارشی از وضعیت نشست های ذیحسابان و مدیران مالی دستگاه ها و کارگروه های تخصصی، نحوه برگزاری و استراتژی جلسات در سال جدید و همچنین موضوع و کیفیت این نشست ها را ارائه کرد.
 

 ادیب زرگانی اظهار امیدواری کرد: با استفاده از تجربیات ذیحسابان در سال های گذشته، امسال نیز بتوانیم مشکلات و موانع موجود در کار ذیحسابی را مرتفع و وحدت رویه مناسبی را اتخاذ کنیم.
 

 زرگانی با تشریح قانون بودجه سال 97 و ابهامات برخی از تبصره ها و بندهای این قانون، از جمله؛ بند الف در خصوص 3% نفت اشاره کرد: 5 هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده و با توجه به اینکه 25 درصد از این اعتبار مربوط به استان خوزستان است، پیش بینی می شود در سال 97، یک هزار و 270 میلیارد تومان تخصیص اعتبار داشته که نسبت به سال گذشته افزایش خواهیم داشت.
 

زرگانی در ادامه ضمن جمع بندی اعتبارات سال96، اظهار داشت: در بخش حقوق 103 درصد نسبت به اعتبار اولیه (5/3 درصد افزایش اعتبار)، تخصیص داشته ایم.
 

وی با اشاره به اصلاحیه سازمان برنامه و بودجه استان افزود: تخصیص اعتبارات برخی دستگاه ها کاهش و برخی افزایش داشته است.
 

زرگانی افزود: تملک دارایی ها در بخش استانی، اعتبار اولیه 371 میلیارد و 700 میلیون تومان بوده که از این محل به طور کلی 52 درصد، یعنی 193 میلیارد و 680 میلیون تومان تخصیص داده شده است. از این مقدار، 10 درصد اعتبار استانی را به صورت نقد گرفتیم و 138 میلیارد و 890 میلیون تومان به شکل اسناد خزانه مانده داریم که فرصت استفاده و جذب این ظرفیت اعتباری وجود دارد.
 

وی اضافه کرد: در بخش 3% نفت، 9 هزار و 161 میلیارد تومان اعتبار داشته ایم که از این محل اعتبار 46.45 درصد (427 میلیارد و 400 میلیون تومان) تخصیص داشته ایم؛ همچنین مانده بند ز تبصره 5 نیز پرداخت شده است.
 

معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین استان خوزستان گفت: در خصوص 1% صدا و سیما مقرر شد با دیوان محاسبات هماهنگی صورت پذیرد که به شکل وحدت رویه عمل کنیم.

ادیب زرگانی با اشاره به مانده های مصرف نشده تملک دارایی ها در دستگاه های اجرایی، بیان کرد: ماده 16 قانون الحاق(2) در خصوص آن دسته پروژه ها و طرح هایی که تکمیل نیافته، دستگاه های اجرایی می توانند در پایان سال مالی مانده مصرف نشده را به خزانه برگشت دهند تا سال بعد استفاده کنند.
 

وی افزود: از طرفی تبصره بند 4 ماده 26 به خزانه اجازه داده است تا فروردین ماه پرداختی داشته باشد و این برگشت وجه با توجه به فرصت پرداخت برای خزانه، تا پایان فروردین میسر نمی باشد.
 

زرگانی با اشاره به بخشنامه معاونت نظارت و خزانه دار کل کشور و عدم پیش بینی ردیف اعتباری لازم در قانون بودجه 97 جهت برگشت مانده وجوه مصرف نشده تملک دارایی ها بیان کرد: مانده وجوه مصرف نشده اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای سال 1396 دستگاه های مشمول، تابع قانون اصلاح مواد (63) و (64) قانون محاسبات عمومی کشور مصوب 1397 و تبصره ذیل بند 4 ماده (26) قانون الحاق (2) است؛ بدین ترتیب برای اعتبارات هزینه ای تا پایان 10 اردیبهشت ماه و برای تملک دارایی ها تا 10 مرداد ماه فرصت برگشت وجوه می باشد.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir