يكشنبه 28 بهمن 1397   23:40:34
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/4/20 چهارشنبه
برگزاری جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت اقتصاد در خراسان شمالی
پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور مدیران استانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی ، این جلسه در محل دفتر عبدالرضا عزیزی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی و با حضور قنبری نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی، هدایتی مدیریت امور شعب بانک ملی، یعقوبی نژاد مدیر کل امور مالیاتی، جعفری مدیریت گمرکات استان ، وفاپیشه مدیریت بیمه ایران ابراهیمی، رحمانی و بجنوردی معاونین اداره کل امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

این گزارش حاکی است، قنبری طی سخنانی در ابتدای جلسه، ضمن معرفی مدیران دستگاههای تابعه از عزیزی به علت قبول میزبانی تقدیر و تشکر کرد .
 

وی در ادامه با اشاره به دستورالعمل جلسه شورای هماهنگی مدیران وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان،  توصیه وزارت متبوع مبنی برتعامل با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دعوت در جلسه را بیان کرد.

نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی در ادامه به بحث سرمایه گذاری در استان پرداخت و افزود: تا زمانی که سرمایه گذاری در استان رشد نکند منطقه توسعه و بیکاری کاهش نمی یابد و مشکلات اقتصادی حل نمی شود.
 

قنبری به جلسات مرکز خدمات، پنجره واحد و ستاد سرمایه گذاری اشاره کرد که به خاطر سرمایه گذاری و حل مشکلات سرمایه گذاری در استان صورت می پذیرد.

وی همچنین به درآمد استان نیز اشاره کرد و افزود: تولید ناخالص ملی پایین است و به تبع آن درآمد استان نیز کم است و باید سعی بر آن باشد که با کسب عوارض و مالیات از شرکت ها و واحدهای صنعتی که عوارض، بیمه و مالیات خود را درخارج از استان انجام می دهند، درآمدهای استان را افزایش دهیم.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی در پایان به جذب اسناد خزانه اسلامی و به سعی حداکثری دستگاهها برای جذب صددرصد اشاره کرد.
 

وی همچنین به فضای کسب و کار استان پرداخت و عنوان کرد رتبه 29 در کشور زیبنده استان خراسان شمالی نیست و سعی بر این است که با همکاری و همدلی مسئولین استان در جایگاه بهتر قرار گیرد.

در ادامه جلسه ابراهیمی معاون نظارت مالی و رییس خزانه معین استان به ارائه گزارش اعتبارات هزینه ای و عمرانی استان پرداخت .

هدایتی مدیریت امور شعب بانک ملی در ادامه جلسه به ذکر منابع و مصارف بانک های استان و پرداخت تسهیلات ازدواج ،مشاغل خانگی ،بهین یاب و بند د تبصره 16 کمیته امداد و بهزیستی را برشمرد.

یعقوبی نژاد مدیرکل امور مالیاتی نیز به تعداد اظهارنامه ها، وصول مالیات با شعار رضایت مودیان و رعایت مالیاتی و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده به دهیاری و شهرداری ها اشاره کرد.

جعفری مدیریت گمرکات راه اندازی سامانه جامع گمرکی در استان را بیان نمود و گفت: درگمرک استان صادرات و واردات بسیار خوب و موفق بوده ایم وی همچنین در خصوص کمک به واحدهای تولیدی نیز گفت ماشین آلات در کمترین زمان ممکن به تولیدکننده تحویل می شود.

وفاپیشه مدیریت بیمه ایران نیز توضیحاتی در خصوص رشد فرهنگ بیمه و درصد بیمه های استان را بیان کرد .

عزیزی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تقدیر از مدیران دستگاه های تابعه وزارت در استان، اظهار داشت: تعامل مدیران با نمایندگان مجلس و به تبع آن آگاهی از مشکلات دستگاهها می تواند به نفع استان باشد.
 

وی افزود: اگر ارتباطات بیشتر باشد می توانیم از پتانسیل همدیگر استفاده نماییم و در جهت رشد و پیشرفت استان گام برداریم.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir